Anasayfa / Haberler / TRABZON CADDESİ VE ŞEKERDERE’NİN ALTYAPISI YENİLENİYOR

TRABZON CADDESİ VE ŞEKERDERE’NİN ALTYAPISI YENİLENİYOR

Kahramanmaraş Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü, Trabzon Caddesi ve Şekerdere’de altyapı yenileme çalışmalarına başladı.

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesinin Trabzon Caddesinde yayalaştırma ve üstyapı çalışmaları başlatmasının ardından bölgenin altyapı çalışmalarına başlayan KASKİ, UKOME ve AYKOME’de alınan kararlarına istinaden koordineli olarak çalışmaları trafiğin yoğun olmadığı gece saatlerinde yapıyor. Caddede içme suyu ve yağmur suyu çalışmasına başlayan ekipler, 1500 m içme suyu hattı ile 1000 m yağmur suyu hattını yenileyip ızgara çalışması yapacaklar. Çalışmaların 45 gün içinde bitirilmesi hedefleniyor.

Trabzon Caddesindeki çalışmaların yanı sıra Şekerdere’de de çalışmalarını sürdüren KASKİ, caddede toplam 1200 m yağmur suyu hattı yaparak bölgenin yağmur suyu sorununa son vermek istiyor. Karamanlı kavşağı ile Çukurova Anadolu Lisesi kavşağı arasında yapılacak olan çalışmalar trafiği aksatmamak için 20.00 ile 06.00 saatleri arasında yapılıyor. Çalışmaların 20 gün içinde bitirilmesi hedefleniyor.

 

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Designer By Wcoder