Anasayfa / Haberler / KIBRIS MEYDANI BETONARME TONOZ (MENFEZ) İNŞAATI 50 GÜNDE TAMAMLANDI

KIBRIS MEYDANI BETONARME TONOZ (MENFEZ) İNŞAATI 50 GÜNDE TAMAMLANDI

Kuruluşundan itibaren çalışmalarına istikrarlı bir şekilde devam eden KASKİ Genel Müdürlüğü, Kahramanmaraş’ın altyapı sorunlarını çözmeye devam ediyor.

Kahramanmaraş’ta 40 yıldır hiçbir bakım ve kontrol yapılmadığı için çökme tehlikesi bulunan ve muhtemel bir facianın yaşanmasına neden olabilecek Kıbrıs Meydanı’ndaki menfezde yenileme çalışmaları tamamlandı. Özellikle kış aylarında aşırı yağışlarda oluşabilecek sel, büyük tehlike arz etmekteydi. Daha öncesinde menfezin baş ve son kısmında çalışmalar yapılmış olup orta kısmında herhangi bir çalışma yapılmamıştı. Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Fatih Mehmet ERKOÇ’un talimatı üzerine KASKİ Genel Müdürlüğü Kanalizasyon ve Atık Su Arıtma Dairesi Başkanlığınca çalışmalar başlatıldı.

416.450,00 TL sözleşme bedelli 64 metre uzunluğundaki menfez inşaatının 90 gün içinde bitirilmesi hedeflenmekteydi. 24 Temmuz 2015 tarihinde yapımına başlanan inşaat çalışmaları, 50 gün gibi bir sürede tamamlanarak sözleşmeye göre iş bitim tarihinden 40 gün daha önce bitirilmiştir.

KASKİ Genel Müdürlüğü olarak çalışmalarımızın özverili bir şekilde devam edeceğini bildirir, Kamuoyuna saygıyla arz ederiz…

 

Resim Galerisi:
Kuruluşundan itibaren çalışmalarına istikrarlı bir şekilde devam eden KASKİ Genel Müdürlüğü, Kahramanmaraş’ın altyapı sorunlarını çözmeye devam ediyor. Kahramanmaraş’ta 40 yıldır hiçbir bakım ve kontrol yapılmadığı için çökme tehlikesi bulunan ve muhtemel bir facianın yaşanmasına neden olabilecek Kıbrıs Meydanı’ndaki menfezde yenileme çalışmaları tamamlandı. Özellikle kış aylarında aşırı yağışlarda oluşabilecek sel, büyük tehlike arz etmekteydi. Daha öncesinde menfezin baş ve son kısmında çalışmalar yapılmış olup orta kısmında herhangi bir çalışma yapılmamıştı. Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Fatih Mehmet ERKOÇ’un talimatı üzerine KASKİ Genel Müdürlüğü Kanalizasyon ve Atık Su Arıtma Dairesi Başkanlığınca çalışmalar başlatıldı. 416.450,00 TL sözleşme bedelli 64 metre uzunluğundaki menfez inşaatının 90…

Bu habere oy verin

0%

Başarı

Bu haberin ne kadar faydalı olduğu hakkında fikir ve önerilerinizi değerlendirebilmemiz için lütfen anketimize katılıp oylama yapınız.

User Rating: Be the first one !

Bir yorum yapıldı

  1. Gördüğüm en güzel su idaresi site, herşey şık ve kolay erişilir halde. Bu başarılı çalışamanız için sizi tebrik ederim. Teşekkürler.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Designer By Wcoder