Anasayfa / Haberler / KASKİ’DEN EKİNÖZÜ’NE 95 KM’LİK DEV YATIRIM

KASKİ’DEN EKİNÖZÜ’NE 95 KM’LİK DEV YATIRIM

Kahramanmaraş Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü, Ekinözü İlçe Merkezinin içme suyu şebeke ve iletim hatlarını tamamen yeniliyor.

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç önderliğinde, Kahramanmaraş’ın ilçe ve mahallelerinin içme suyu sorunlarına kalıcı çözümler getirerek uzun yıllar sorunsuz altyapı oluşturan KASKİ Genel Müdürlüğü, içme suyu hatları işletilemez duruma gelen Ekinözü ilçesinde 95 km içme suyu şebeke ve iletim hattı yenileme çalışmalarının ihalesini tamamladı. Çalışmalar önümüzdeki günlerde başlayacak.

 

         95 Kilometre İçme Suyu Hattı, 2 Adet Büyük Depo

Ekinözü İçme Suyu Yapım İşi kapsamında 90-315 mm çapları arasında 95 km içme suyu şebeke ve iletim hattı yapılarak mevcut şebeke yenilenecek. 500 ve 700 m³’lük 2 adet içme suyu deposu yapılarak suyun düzenli dağılımı sağlanacak.

 

         Altyapıda Son Teknoloji Kullanılacak

Scada otomasyon sistemi devreye alınarak içme suyu şebekelerine anlık takip ve müdahale kolaylaşacak. Sistem sayesinde herhangi bir arıza olması durumunda nokta tespit yapılarak arızalar kısa sürede giderilecek. Kayıp kaçak oranı minimize edilecek. Bakiye klor ölçümleri uzaktan düzenli olarak takip edilebilecek ve böylece içme suyunun kalitesi sürekli kontrol altında olacak. Şebekeye verilen içme suyu miktarını tespit edebilmek için içme suyu sistemine debimetre odası entegre edilecek.

Önümüzdeki günlerde başlayacak olan Ekinözü içme suyu projesinin 400 günde bitirilmesi hedefleniyor.

Bir yorum yapıldı

  1. Çalışmalarınızdan dolayı sizleri tebrik ediyorum.

    İçme suyu için kalıcı çözüm bulmanız ve tejnolojiyi işin içine katmanız Kahramanmaraşımızın profesyonel ellerde olduğunu gösteriyor. 👍

    İyi çalışmalar.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Designer By Wcoder