Anasayfa / Haberler / KASKİ’DEN ÇOCUKLARA ÖZEL WEB SİTESİ; KASKİ ÇOCUK

KASKİ’DEN ÇOCUKLARA ÖZEL WEB SİTESİ; KASKİ ÇOCUK

        Kahramanmaraş Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü(KASKİ), geleceğimizin teminatı olan çocuklarımıza özel internet sayfası tasarlayarak hizmete aldı.

Kahramanmaraş’ta Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç liderliğinde içme suyu, kanalizasyon ve atık su arıtma tesisi projelerini hayata geçirerek sağlam bir altyapı oluşturmaya devam eden KASKİ Genel Müdürlüğü, geleceğimizin altyapısı olan çocuklarımıza yönelik de su bilinci sağlanması amacıyla ‘’KASKİ Çocuk’’ isimli internet sayfasını hizmete aldı.

22 Mart Dünya Su Günü etkinlikleri kapsamında şehrin belirli noktalarında standlar açarak çocuklara yönelik etkinlikler düzenleyen ve ayrıca Kahramanmaraş il genelinde okullarda su tasarrufu konusunda eğitimler veren Genel Müdürlük, oluşturulan yeni internet sayfasıyla su tasarrufu yöntemlerini çocuklara eğlenceli bir dille öğretmeyi hedefliyor. Çocukların eğlenceli vakit geçirebileceği, renkli bir içerikle hazırlanan sitede: Suyun tanımı, su döngüsü, su tasarrufu, su kirliliği, atık su, çocuklar için eğitici hikâyeler, videolar ve bir kısım faydalı bilgiler yer alıyor.  Siteye ‘’cocuk.maraskaski.gov.tr’’   adresi veya www.maraskaski.gov.tr adresinden Kaski Çocuk butonuna tıklayarak ulaşılabiliyor.

Oluşturulan yeni sayfa ile  “Su tasarrufu” konusunda çocukların eğitimine katkı sağlanması hedefleniyor.

Resim Galerisi; 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Designer By Wcoder