Anasayfa / Haberler / KASKİ’DEN ANDIRIN GEBEN’E TARİHİ YATIRIM

KASKİ’DEN ANDIRIN GEBEN’E TARİHİ YATIRIM

 Kahramanmaraş Su ve Kanalizasyon İdaresi(KASKİ)Genel Müdürlüğü Andırın İlçesi Geben Mahallesinde kanalizasyon çalışması başlatarak mahallenin yıllardır süregelen kanalizasyon problemine son veriyor.

       Geben’e 40 Kilometre Kanalizasyon Hattı Yapılıyor

Kahramanmaraş’ın içme suyu ve kanalizasyon problemlerini çözüme kavuşturarak kalıcı bir altyapı oluşturmaya devam eden KASKİ Genel Müdürlüğü, Andırın’da nüfusun yoğun olduğu mahallelerden Geben’de parsel bağlantıları ile birlikte toplam 40 km kanalizasyon hattı yapımına başladı. Mahallede kanalizasyon probleminin artmasıyla harekete geçen KASKİ, proje çalışmalarının ardından ihale çalışmalarını da tamamlayarak inşaat çalışmalarına başladı. Mahallenin nüfusunun yoğunluğu ve yerleşimin geniş bir alana yayılması nedeniyle çalışmalar kapsamında 35417 m kanalizasyon şebeke hattı, 5000 m parsel bağlantı hattı, 852 adet muayene bacası ve 500 adet parsel bacası yapacak. Çalışmaların 550 günde tamamlanması hedefleniyor.

Muhtar Yusuf Kenan Bakacak Çalışmalardan Memnun

Mahallede devam eden çalışmalardan duyduğu memnuniyeti dile getiren Geben Mahalle Muhtarı Yusuf Kenan Bakacak; “Mahallemizin kanalizasyon sorununun çözülmesinde emeği geçen başta Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç olmak üzere KASKİ Genel Müdürü Mustafa Uzunlar ve tüm KASKİ çalışanlarına teşekkür ederim.” Dedi.

Resim Galerisi; 

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Designer By Wcoder