Anasayfa / Haberler / KASKİ, ILICA BÖLGESİNİN İÇME SUYU SORUNUNU KÖKTEN ÇÖZÜYOR

KASKİ, ILICA BÖLGESİNİN İÇME SUYU SORUNUNU KÖKTEN ÇÖZÜYOR

KASKİ, Onikişubat ilçesi Ilıca, Süleymanlı, Hacıibrahimuşağı, Hacınınoğlu, Çamlıca, Avcılar, Çamlıbel,Kapukaya ve Payamlı Mahallelerinin içme suyu sorununu tamamen çözüme kavuşturmak için çalışmalara başladı.

Ilıca ve Hacıbirahimuşağı’nda Çalışmalar Tamamlandı

Son yıllarda kuraklığında etkisiyle su kaynaklarında azalmalar meydana gelmesi sonucu özellikle yaz aylarında su kesintileri yaşanmaması için yapılan çalışmalar kapsamında Ilıca Bölgesinde toplamda 16 kilometreyi aşkın içme suyu şebeke ve isale hattı yapılacak. Ilıca Mahallesinde yaklaşık üç kilometrelik ve Hacıibrahimuşağı mahallesinde ise bir kilometrelik içme suyu şebeke çalışmaları tamamlandı.

Çalışmalar Süleymanlı’da Devam Ediyor

Süleymanlı Mahallesinde üç buçuk kilometrelik içme suyu şebeke çalışmaları devam ediyor. Süleymanlı Mahallesindeki çalışmaların tamamlanmasını müteakip Çamlıca Mahallesinde 2600 metre ve Hacınınoğlu Mahallesinde 1500 metrelik içme suyu şebeke çalışmaları yapılacak.

Avcılar, Çamlıbel ve Kapukaya Yeni Kaynaktan Beslenecek

KASKİ Genel Müdürlüğü Avcılar Mahallesi Kozludere Mevkiinde yeni içme suyu kaynağı tespit etti Avcılar Mahallesinde tespit edilen içme suyu kaynağının içme suyu sistemine katılması ile birlikte Avcılar, Çamlıbel ve Kapukaya mahallerinin içme suyu sorunu tamamen son bulacak. Çalışmalar kapsamında 3 mahalleye toplam 20 km içme suyu hattı döşenecek.

Bunların yanında Payamlı mahallesinde de içme suyu kaynak çalışmaları devam ediyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Designer By Wcoder