Anasayfa / Haberler / KAMUOYUNA DUYURU

KAMUOYUNA DUYURU

Son günlerde meydana gelen aşırı sıcaklarla birlikte ilimiz merkezinde 23.06.2016 tarihinde aşırı su tüketimleri olmuş ve buna bağlı olarak da Kahramanmaraş ilimizin bazı merkez mahallelerinde kısmen de olsa öngörülmeyen su kesintileri meydana gelmiştir. Soruna ekiplerimizce derhal müdahale edilmiş, yoğun çalışmalar ve gerekli tedbirler de alınmak suretiyle su olmayan yerlere yeniden içme suyu verilmeye başlanmıştır. Şu anda kesinti olan yerlerin büyük çoğunluğuna su verilmiştir. Su kesintisiyle ilgili olarak vatandaşlarımızca 185 Çağrı Merkezimiz yoğun bir şekilde aranmış, talebin karşılanması amacıyla 185 Çağrı Merkezimizde görev yapan personel artırılmıştır. Ancak, 14 telefon hattımızdan birinin Telekom kaynaklı arızalı olması tarafımızca tespit edilememiştir. Gelen aramaların arızalı hatta düşmesi sonucu da bizi arayan vatandaşlarımız sürekli meşgul ikazıyla karşılaşmıştır. Sonuç olarak bu durum da vatandaşlarımızda telefonun açık bırakıldığı izlenimini oluşturmuştur.Arıza tespit edilmesine müteakip giderilmiş ve vatandaşlarımızın bir daha bu durumla karşılaşmamaları için hat sayısının daha da artırılması için çalışmalar başlatılmıştır.

KASKİ Genel Müdürlüğü, kaliteli ve kesintisiz İçme suyu vermeyi kendine prensip edinmiştir. 2016 yılı çok kurak geçmiş olup, ilimize düşen ortalama yağış miktarının yarısı bile düşmemiştir. Bununla ilgili de kurumumuzla ilgili her türlü çalışmalar devam etmektedir. Ancak, bu mücadelede vatandaşlarımızın da bizlere destek olması büyük önem arz etmektedir. Özellikle suyun tasarruflu kullanılması hususunu vatandaşlarımıza bir kez daha hatırlatmak istiyoruz. Daha öncede vatandaşlara dağıtılan el ilanları ve broşürleri, gerekse basın yayın ve sosyal medya mecraları aracılığıyla suyun tasarruflu kullanılmasına yönelik bilgilendirme ve uyarılar yapılmıştı.

Vatandaşlarımızın su kesintisi konusunda göstermiş olduğu sabır ve anlayış için teşekkür eder suyun tasarruflu kullanılmasının öneminin çok iyi bilinmesini kamuoyuna saygıyla arz ederiz.

Kahramanmaraş Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Designer By Wcoder