Anasayfa / Haberler / DADAĞLI’NİN İÇME SUYU ALTYAPISI YENİLENİYOR

DADAĞLI’NİN İÇME SUYU ALTYAPISI YENİLENİYOR

Kahramanmaraş Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü, Onikişubat İlçesi Dadağlı Mahallesinin içme suyu altyapısını tamamen yeniliyor.

Geçtiğimiz yıl kuraklıktan dolayı içme suyu kaynakları tükenme noktasına gelen mahalleye açılan sondaj kuyusuyla ilave içme suyu sağlanmış ancak şebeke hattının eski olmasından dolayı zaman zaman su temininde sorunlar yaşanmıştı. Sorunun çözümü ve vatandaşlara sağlıklı ve kesintisiz içme suyu temin etmek amacıyla KASKİ Genel Müdürlüğü mahallenin işletilemez duruma gelen şebeke hattını yeniliyor. Çalışma kapsamında mahalle genelinde 18.5 km şebeke hattı, 4 km isale hattı ve 3 adet içme suyu deposu yapılıyor. KASKİ ekipleri şu an 4 km hat yapımını tamamladılar. Çalışmaların kısa sürede tamamlanıp vatandaşların kesintisiz suya ulaştırılması hedefleniyor.

Dadağlı Muhtarı Adem Sarıtürk’’Büyükşehirle Hizmete Kavuştuk’’

         Dadağlı Mahalle Muhtarı Adem Sarıtürk mahallede sürdürülen çalışmalarla ilgili şunları söyledi:’’ Mahallemiz yıllardan beri susuzlukla mücadele ediyordu. Ta ki Büyükşehir Belediyesi kurulana kadar. Büyükşehir Belediyesinin kurulmasıyla sorunlarımız bir bir çözüme kavuşuyor. Mahallemize geçtiğimiz yıl sondaj kuyusu açıldı. Bu yıl da şebekemiz yenileniyor. Çalışmalardan mahalleli de memnum bizler de memnunuz. Mahallemize yapılan bu hizmetlerden ötürü başta Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Fatih Mehmet Erkoç’a, KASKİ Genel Müdürü Mustafa Uzunlar ve ekibine mahallem ve şahsım adına teşekkürlerimi sunuyorum’’ dedi.

Resim Galerisi;

Bir yorum yapıldı

  1. teşekkürler kaski

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Designer By Wcoder