Anasayfa / Ahmet Esin Özgeçmişi

Ahmet Esin Özgeçmişi

ahmet_esin

ÖZGEÇMİŞİ:
——————

1960 yılında Hatay’ın Kırıkhan ilçesinde doğdu, 1983 yılında açılan memuriyet sınavında birinciliği 3 kişi ile paylaşarak Antakya Belediyesinde Zabıta Memuru olarak göreve başladı. 1986 yılında Kırıkhan Belediyesinde asaleten Zabıta Komiser Muavini, ve tedviren ise Zabıta Müdür Yardımcılığı görevlerini 1989 yılına kadar yürüttü. 1989 yılında İl Özel İdaresine naklen geçiş yaptı.

1991 yılından itibaren asaleten Hatay Belen İlçe Özel İdare Müdürlüğü görevi yanında, Köylere Hizmet Götürme Birliği Saymanlığı, Sosyal Dayanışma Vakfı Muhasipliği görevlerini de yürüttü. 2001 yılında açılan İl Özel İdare Müdürlüğü sınavını kazanarak Ardahan İl Özel İdare Müdürü olarak atandı. 2004 yılında Mardin İl Özel İdare Müdürlüğüne atandı. 2005 yılında İl Özel İdaresinin yeniden yapılanması ile birlikte 2006 yılına kadar Genel Sekreterlik görevini vekaleten yürüttü. 2008 yılında İl Özel İdare Müdürlüğü görevini bırakarak, Kahramanmaraş İl Planlama ve Koordinasyon Müdürlüğü görevine atandı. İl Planlama ve Koordinasyon Müdürlüğü görevini yaparken 2009 yılında İl Özel İdare Genel Sekreter Yardımcılığı görevine atandı .

Kahramanmaraş’ın Büyükşehir olması ile birlikte ihdas edilen Kahramanmaraş Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğüne Genel Müdür Yardımcısı olarak atanmasını müteakip İçişleri Bakanlığının oluru ile Kahramanmaraş Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğüne Yönetim Kurulu Üyesi olarak atandı..
Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Fatih Mehmet Erkoç’un isteği üzerine yönetim kurulu üyeliğinden istifa ederek KASKİ Genel Müdür Yardımcılığı görevine atanmıştır.

Evli ve 4 çocuk babasıdır.

Designer By Wcoder