Haberler


BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI GÜNGÖR GÖREVİNE BAŞLADI

12.04.2019 12:04
0 Yorum
374 Okuma

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanlığında görev devir teslimi yapıldı.

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi önünde gerçekleşen devir teslim töreninde Büyükşehir Belediyesi ilk kurucu Başkanı Fatih Mehmet Erkoç, görevi yeni seçilen Hayrettin Güngör’e devretti.

Devir teslim töreninde bir açıklama yapan ilk Kurucu Başkan Erkoç: “Rabbimize hamd ediyoruz, beş yıl önce 30 Mart 2014’te saygıdeğer Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın bizi aday göstermesi, aziz hemşehrilerimizin de teveccühüyle Büyükşehir Belediye Başkanı olmuştuk. Beş yılda gecemizi gündüzümüze katarak Kahramanmaraş’ımıza çok önemli hizmetler yaptığımızın inancındayız. Beş yılı dolu dolu geçirdik. Bugün çok değerli bayrağı Kahramanmaraş’ımızın teveccühüyle seçilmiş saygıdeğer Belediye Başkanımız Hayrettin Bey’e teslim etmenin mutluluğunu yaşamaktayız ‘’dedi.

Daha sonra söz alan Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör ise; “Bugün mazbatamızı aldık yeni bir göreve başlıyoruz. Öncelikle Kahramanmaraş’ta kurucu belediye başkanlığı yapan ve kuruluşun bütün zorluklarına rağmen güzel hizmetler gerçekleştiren, her zaman ifade ettiğim gibi Kardeşim Fatih Mehmet Erkoç’a gerçekten huzurlarınızda teşekkür ediyorum. Allah ondan razı olsun diyorum. Biz aday olduğumuzda AK parti Büyükşehir Belediye Başkan Adayı idik. İlerleyen süreçte Cumhur İttifakının Belediye Başkan Adayı olduk. Ama bugün bu mazbatayı aldığımızda Kahramanmaraş’ın Büyükşehir Belediye Başkanı olduk. Biz oy veren ve vermeyen bütün hemşehrilerimizin belediye başkanı olacağımıza söz vermiştik. Bu sözümü tekrarlıyorum ve biz herkesin belediye başkanı olacağız ‘’ diye konuştu.

Görevi devralan Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanımız Hayrettin Güngör’ü KASKİ Genel Müdürlüğü olarak tebrik ediyor, bu kutsal görevinde başarılar diliyoruz.